Márciusi romantika
Idei márciusomat Farkas Andrea könyveivel töltöttem. Nem szoktam egy bejegyzésen belül két könyvajánlót írni, azonban a Smaragd Wellness Klinika sorozat első része után azonnal folytatnom kellett az olvasást a sorozat következő részével is.
Álom luxuskivitelben Makarskán – A Főnök ajánlata
A Smaragd Wellness Klinika első része Darai Kornélia és Vasvári Iván kapcsolatába nyújt betekintést. Farkas Andrea a könyv szereplői által ismerteti a mai fiatalokat érintő problémákat és élethelyzeteket. Kornélia azaz Lia, olyan huszonéves lányok megtestesítője, akik igyekeznek megtalálni az egyensúlyt a munka és magánélet között. Az egyensúly megtalálása persze sosem egyszerű, hiszen ahogy az életünk sem halad lineárisan, miért pont egy romantikus történettől várnánk ugyanezt?

Vasvári Iván plasztikai sebész munka, – és kontrollmániájával megjeleníti a napjainkban gyakran felismerhető férfi típust. A két ellentétes szereplő élete azonban végleg összefonódik mikor egy véletlen összjátéknak köszönhetően szerelmespárként lépnek a nagyérdemű elé. A szereplők közti macska-egér harc lendületet adott a történetnek és külön öröm volt ezekben a vészterhes időkben egy könnyed, pozitív hangvételű olvasmánnyal elütni az időt.
A történetvezetést csak fokozta az írónő által tökéletesen kiválasztott helyszín, mely nem másra esett, mint Horvátországban található festői Makarskára. Az írónő tájleírásaival mi is érezhetjük a sós tengeri levegőt, elkalandozhatunk Makarska történelmi belvárosában és ha minden nem lenne elég, egy romantikus szerelem kibontakozásának is szemtanúi lehetünk. Természetesen a boldog happiend is garantálható, mégis a történet lezárása indokoltá teszi, hogy azonnal kezükbe vegyük a sorozat második részét is.
Vidéki báj és gasztronómia – Szerelem az étlapon
A Smaragd Wellness Klinika sorozat második részében Szigetvári Hanna és Marton Olivér története kerül középpontba. A szereplők megléte nem is annyira újdonság, ugyanis a fenti nevekkel már találkozhattunk az első részben is. A cselekmény helyszíne a fenti kötetben vidéken, úgynevezett Kincseskerten játszódik.

Mindannyian ismerünk olyan kisvárosokat, ahol „még a falnak is füle van” és még a közeli boltba sem lehet „csakúgy” bemenni anélkül, hogy arról az összes lakónak ne legyen tudomása. Kincseskert is ilyen hely, pici, lassú folyású, de szívmelengetően emberi.
A pozitív értelemben vett kisvárosi szereplők szintén lételemei a történetnek. Ki ne ismerné a kedves idős bácsit? A mindent tudó Nagyit? A kisváros fő pletykaforrását? Nagyon jól tudjuk, hogy ezekre az emberekre, ha akarnánk se tudnánk igazán haragudni, ugyanis lényükkel és kíváncsi, sokszor túlbuzgó természetükkel szerves részét képezik a kisvárosi közösségnek.
Romantikus történet lévén a szerelem és némi bonyodalom itt is borítékolható, de mindvégig szívből drukkolunk Hannának és Olivérnek, hogy mielőbb rájuk találjon a boldogság. Ha a nagy izgalomban esetleg kedvet kapunk egy kis sütemény elrágcsálásához, ne legyünk restek megtenni, ugyanis gyanítom, hogy az Írónőnek valahol mélyen ez is lehetett a szándéka, hogy legbelül rájöjjünk egy picit mi is „szigetvárihannásak” vagyunk.
Kiknek ajánlom Farkas Andrea regényeit?
Azon olvasóknak, akik szeretik a romantikát, szeretik meglátni a jót az élet szépségeiben és azoknak, akik úgy érzik, az életet csakis optimista hozzáállással lehet élni.
Ajánlom a könyveket azoknak is, akik szeretnének nyitni a fiatalabb generáció felé, szeretnék megérteni és átérezni az őket foglalkoztató problémákat. A könyvek humoros hangvételűek, ugyanakkor tartalmazzák a nagybetűs élet alapigazságait is. A lényeg; csakis rajtunk múlik, hogy azt a bizonyos poharat hogyan látjuk. Félig üresen vagy félig tele?
Tóth Detti

Jókai az iskolapadon túl

Ezt üzeni Jókai 150 éve
Ezeket is érdemes megnézni

Maye Musk életmentő tippjei
2021.01.29.
Helen Pollard: Visszatérés a kis francia panzióba
2020.06.29.